A Magyar Idők boldogan jelenti, hogy jövőre rövidülhetnek a kórházi várólisták
A kormánypárti lap csütörtöki számában egy olyan értesülését osztja meg az olvasókkal, amely egyenesen az Emberi Erőforrások Minisztériumától származik.
A kormánypárti lap csütörtöki számában egy olyan értesülését osztja meg az olvasókkal, amely egyenesen az Emberi Erőforrások Minisztériumától származik.
A teljes fővárosi egészségügyi ellátás megújulhat 2025-re az elkészült átfogó fejlesztési koncepció alapján, amely szerint a három szuperkórház mellett az összes fekvőbeteg-intézményt korszerűsítenék - írta a Magyar Idők.
A Heim Pál Gyermekkórház valamennyi beérkező esetet ellátta, műtéti várólista bevezetésére nincs szükség – közölte a Magyar Hírlappal az egészségügyi államtitkárság. Korábban a kórház igazgatója azt mondta, 24 műtétet el kellett halasztani a nyári szünidőben és bizonyos beavatkozásokat a Madarász utcai kórházba csoportosítottak át.
Aki már benyújtotta menedékkérelmét, a háziorvosi ellátást is magában foglaló, széles körű egészségügyi ellátásra jogosult, különösen abban az esetben, ha kiskorú, vagy valamilyen fogyatékossággal él. Az elvégzett ellátásokról a kórházaknak jelentést kell küldeniük az OEP-hez, és ezt havonta küldik tovább a menekültügyi hatóságnak.
Mélyen a zsebébe kell nyúlnia annak, aki otthon akarja ápoltatni krónikus beteg hozzátartozóját. A társadalombiztosító napi egy, legfeljebb három órás ellátást biztosít, ezt is maximum 56 alkalommal egy évben. Így a tartós ápolásra szoruló betegeknek az otthonápolás díja havi 40 ezer és 200 ezer forint közötti összeget biztosan felemészt. Noha a szakemberek szerint az otthoni ápolás nemcsak humánusabb, hanem sokkal olcsóbb és sokszor hatékonyabb is, mint a beteg kórházban fektetése, a munkáját feladó családtagnak az állam még csak minimálbért sem fizet az "önfeláldozásáért". Nagyvizit 7. rész.
Az állam továbbra sem akar több pénzt költeni az egészségügyre, sőt, ha lesznek is jelentős változtatások, az a számok tükrében inkább a források szűkítését jelenti – a költségvetési törvénytervezet nagyjából ennyire rímel a Zombor Gábor egészségügyi államtitkár által bejelentett lépésekre, melynek lényege, hogy magán-egészségügyi ellátást a jövőben tilos lesz állami kórházakban végezni. Megkérdőjeleződhetnek a kórházak területén működő magánlaborok, de a feláras állami kórházi szobák is. Nem csoda, hogy a szakma egyre sötétebben látja a jövőt.
Magyarországon csak a műtétek csekély hányadát látják el egynapos sebészet keretében, holott ha erre több pénzt adnának, még a várólistákat is csökkenteni lehetne – írja a Világgazdaság szerdai számában.
Húsz évvel a rendszerváltás után is rendszeresen fizet hálapénzt a magyar beteg, és továbbra sem lát kivetnivalót ebben. A hálapénz elleni kezdeményezések tehát eddig nem vezettek sikerre - állapítja meg az Egészségügyi Gazdasági Szemlében megjelent tanulmány, amelyet a szerdai Világgazdaság ismertet.
Nem egyedi eset, hogy a kórházi férőhelyek miatt sokszor az éjszaka közepén kényszerülnek arra az ügyeletes orvosok, hogy hazaküldjék a beteget. A kórházi elbocsátások 3,5 százaléka az éjszakai órákban történik a szigetországban.
A görög adósságválság az ország polgárainak egészségét is sújtja: növekszik az öngyilkosságok száma, egyre több ember fordul drogokhoz és prostitúcióhoz, gyorsan nő a HIV-fertőzöttek száma - közölték hétfőn kutatók.
Sok orvos kényszerül arra, hogy megélhetése érdekében magánpraxist vigyen. A magánorvosok pontos száma nem ismert, de a tendenciák alapján szinte biztosra vehető, hogy számuk folyamatosan nő – derül ki a Szinapszis legújabb felméréséből.